Egyéb modellek:
általános teljesítmény hatótávolság energiahatékonyság elektromos motor átalakozás akkumulátor töltés méretek és kapacitás karosszéria és alváz felszerelés garancia
| ÁLTALÁNOS Tesla Model S 2023 |
|---|
| Márka | Tesla |
|---|---|
| Sorozat | Model S |
| Generáció | 1. Generáció |
| Modell sorozat | Model S (2022 - ) |
| Motor változat | Model S |
| Karosszéria típusa | Hatchback |
| Ülőhelyek száma | 5 |
| Ajtók száma | 5 |
| Motor típusa | Elektromos |
| Sebességváltó típusa | Redukciós sebességváltó |
| Hajtáslánc típusa | Összkerékhajtás (AWD) |
| A modell bevezetésének időpontja | 01.2023 |
| Hatótávolság WLTP | 634 km |
| Bruttó akkumulátor kapacitás (kWh) | 100,0 |
| TELJESÍTMÉNY Tesla Model S 2023 |
|---|
| Maximális teljesítmény (kW) | 493 |
|---|---|
| Maximális teljesítmény (LE) | 670 |
| Gyorsulás (s) | 3,2 |
| Végsebesség (km/h) | 250 |
| Vezetési zaj | 72 dB |
| Teljesítmény/nyomaték (villanymotor 1) | 252 kW (343 LE) / - Nm |
| Teljesítmény/nyomaték (villanymotor 2) | 252 kW (343 LE) / - Nm |
| HATÓTÁVOLSÁG Tesla Model S 2023 |
|---|
| Hatótávolság WLTP (elektromos) | 634 km |
|---|
| ENERGIAHATÉKONYSÁG Tesla Model S 2023 |
|---|
| Üzemanyagtípus | Elektromosság |
|---|---|
| Teljes fogyasztás | 17,5 kWh/100 km |
| Kombinált üzemanyag fogyasztás (WLTP) | 17,5 kWh/100 km |
| EMISSZIÓ |
|---|
| Kibocsátási kategória | Elektromos jármű |
|---|---|
| CO2 kibocsátás kombinált (WLTP) | 0 g/km |
| ELEKTROMOS MOTOR Tesla Model S 2023 |
|---|
| Motor kódja | 3D8A(f);3D1C(r) |
|---|---|
| Sebességfokozatok száma | 1 |
| Teljesítmény (KW) | 493 |
| Teljesítmény (LE) | 670 |
| Beépítési hely / motortípus | Hátsó tengely / aszinkron gép (ASM) |
| Teljesítmény / nyomaték | 252 kW (343 LE) / - Nm |
| Beépítési helyzet / motortípus (2.) | Első tengely / állandó mágneses szinkronmotor (PSM) |
| Teljesítmény / nyomaték (2.) | 252 kW (343 LE) / - Nm |
| ÁTALAKOZÁS Tesla Model S 2023 |
|---|
| Hajtáslánc típusa | Összkerékhajtás (AWD) |
|---|---|
| Sebességváltó típusa | Redukciós sebességváltó |
| Sebességfokozatok száma | 1 |
| AKKUMULÁTOR Tesla Model S 2023 |
|---|
| Tárolási technológia | Lithium |
|---|---|
| Bruttó akkumulátor kapacitás / méret (kWh) | 100,0 |
| TÖLTÉS Tesla Model S 2023 |
|---|
| Töltőport pozíciója | Vezetőoldali hátsó |
|---|---|
| AC töltőport a járművön | 2. típus |
| DC gyorstöltő csatlakozó a járművön | CCS vagy TESLA KOMPRESSZOR |
| AC töltőkábel háztartási | Sorozat (tartalmazza) |
| AC töltőkábel töltőállomás | Sorozat (tartalmazza) |
| MÉRETEK ÉS KAPACITÁS Tesla Model S 2023 |
|---|
| Hosszúság (mm) | 5021 |
|---|---|
| Szélesség (mm) | 1987 |
| Szélesség tükrökkel együtt (mm) | 2189 |
| Magasság (mm) | 1431 |
| Tengelytáv (mm) | 2960 |
| Hasmagasság (mm) | 160 mm |
| Forduló kör (m) | 11,8 m |
| CSOMAGTARTÓ MÉRETE |
|---|
| Csomagtartó tér (liter) | 793 |
|---|
| SÚLYOK |
|---|
| Saját tömeg (kg) | 2170 |
|---|---|
| Bruttó tömeg (kg) | 2534 |
| Teherbíró tömeg / teherbírás (kg) | 364 |
| Függőleges terhelhetőség | 100 kg |
| Tető teherbírása | 75 kg |
| VONTATÁS |
|---|
| Vontatási kapacitás / súly (fékezett 12%) | 1600 kg |
|---|---|
| Vontatási kapacitás / súly (fék nélkül) | 750 kg |
| Vonóhorog | Opcionális (felár ellenében) |
| Pótkocsivontató típusa | kivehető |
| KAROSSZÉRIA ÉS ALVÁZ Tesla Model S 2023 |
|---|
| Karosszéria típusa | Hatchback |
|---|---|
| Ajtók száma | 5 |
| Ülőhely kapacitás (normál) | 5 |
| Ülőhely kapacitás (maximális) | 7 |
| Összecsukható hátsó üléspad | Sorozat (tartalmazza) |
| Szervokormány | Sorozat (tartalmazza) |
| FELFÜGGESZTÉSEK |
|---|
| Első felfüggesztés | Levegő |
|---|---|
| Hátsó felfüggesztés | Levegő |
| FÉKEK |
|---|
| Első fék | Tárcsa |
|---|---|
| Hátsó fék | Tárcsa |
| ABS | Sorozat (tartalmazza) |
| Fékasszisztens | Sorozat (tartalmazza) |
| GUMIK |
|---|
| Gumiabroncs mérete | 245/45R19 |
|---|
| FELSZERELÉS Tesla Model S 2023 |
|---|
| BIZTONSÁG ÉS SEGÍTSÉGNYÚJTÁS |
|---|
| Légzsák vezető | Sorozat (tartalmazza) |
|---|---|
| Légzsák utasoldali | Sorozat (tartalmazza) |
| Első oldallégzsák | Sorozat (tartalmazza) |
| Első fejlégzsák | Sorozat (tartalmazza) |
| Hátsó fejlégzsák | Sorozat (tartalmazza) |
| 3 pontos öv hátul középen | Sorozat (tartalmazza) |
| Isofix | Sorozat (tartalmazza) |
| Automatikus távolságtartó automatika | Sorozat (tartalmazza) |
| Sávváltás asszisztens | Sorozat (tartalmazza) |
| Városi vészfékasszisztens | Sorozat (tartalmazza) |
| Vészfékezési asszisztens | Sorozat (tartalmazza) |
| Ütközésfigyelmeztetés | Sorozat (tartalmazza) |
| Kipörgésgátló | Sorozat (tartalmazza) |
| Vezetés csúszásszabályozás | Kipörgésgátló |
| Elektronikus stabilitási program | Sorozat (tartalmazza) |
| Fényérzékelő | Sorozat (tartalmazza) |
| Esőérzékelő | Sorozat (tartalmazza) |
| Forgalmi dugó asszisztens | Sorozat (tartalmazza) |
| Sávelhagyás | Sorozat (tartalmazza) |
| Vezetésdinamikai vezérlés | Elektronikus stabilitási program |
| Közlekedési jelzések felismerése | Sorozat (tartalmazza) |
| Távolsági asszisztens | Sorozat (tartalmazza) |
| Parkolássegítő | Sorozat (tartalmazza) |
| Parkolássegítő kijelölése | vo.+hi. tolatókamerával |
| Parkolási asszisztens | Sorozat (tartalmazza) |
| Kanyarodás | Csomag |
| BELSŐ |
|---|
| Fényérzékelő | Sorozat (tartalmazza) |
|---|---|
| Légkondicionáló | Sorozat (tartalmazza) |
| Rádió | Sorozat (tartalmazza) |
| Digitális rádió vétel (DAB) | Sorozat (tartalmazza) |
| Kihangosító rendszer | Sorozat (tartalmazza) |
| Smartphone integráció (Android / Apple) | Sorozat (tartalmazza) |
| Induktív okostelefon töltőberendezés | Sorozat (tartalmazza) |
| Navigáció | Sorozat (tartalmazza) |
| Elektromos ablakemelő (elöl) | Sorozat (tartalmazza) |
| Elektromos ablakemelő (hátul) | Sorozat (tartalmazza) |
| Bőr belső tér | Sorozat (tartalmazza) |
| Hátsó fejtámlák | Sorozat (tartalmazza) |
| Hátsó fejtámlák | Sorozat (tartalmazza) |
| KÜLSŐ |
|---|
| Ködlámpák | Sorozat (tartalmazza) |
|---|---|
| Fényszórók | Sorozat (tartalmazza) |
| LED fényszórók | Sorozat (tartalmazza) |
| Központi zárrendszer | Sorozat (tartalmazza) |
| Könnyűfém keréktárcsák | Sorozat (tartalmazza) |
| Metálfényezés | Opcionális (felár ellenében) |
| GARANCIA Tesla Model S 2023 |
|---|
| Garancia | 4 év vagy 80.000 km |
|---|---|
| Garancia a festékre | 12 hónap vagy 20.000 km |
| Rozsdagarancia | 12 év |
Hasonló modellek
Egyéb Tesla modellek